ktoś przeszedł od słów do czynów

DRUKUJ
typ frazy: fraza czasownikowa
odpowiednik aspektowy:

ktoś przechodzi od słów do czynów

dk, npch; odmienny: przejść
kto zaczął realizować to, o czym wcześniej mówił

CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA
arrow down
Ocena i wartościowanie
arrow down
wola, postawy, nastawienie człowieka wobec świata i życia

Minister sportu już od dawna groził palcem władzom PZPN-u. Wczoraj przeszedł od słów do czynów i wszczął wobec związku postępowanie administracyjne. Ma ono potwierdzić rezultaty kontroli, z których wynika, że w PZPN-ie łamano prawo.

źródło: NKJP: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, 2006-09-12

Już wtedy Krzysztof Szalwa z Zarządu GG Network S.A. zapowiadał wprowadzenie na rynek biznesowej wersji Gadu-Gadu. Spółka przeszła od słów do czynów i na początku marca 2009 roku rozpoczęła zapisy na beta testy nowego produktu [...].

źródło: NKJP: Przemysław Mugeński: Przetestuj biznesowe Gadu-Gadu, Dziennik Internautów, 2009-05-19

Na widok fiata seicento, który obok niego przejeżdżał, dostał furii, kopiąc pojazd. [...] Kiedy właściciel samochodu zatrzymał się i telefonował po policję, bandyta zagroził mu pobiciem i zaraz przeszedł od słów do czynów. [...] Kierowca fiata został pobity pięściami oraz skopany po całym ciele.

źródło: NKJP: Dziennik Polski: 2005-07-16

Tym projektem będzie zapewne nowy system ubezpieczeń, by opieka zdrowotna, największa bolączka Amerykanów, była wreszcie dostępna dla wszystkich. Ale żeby wcielić go w życie, prezydent będzie musiał przejść od słów do czynów i zawrzeć polityczne kompromisy, których dotychczas unikał.

źródło: NKJP: Wawrzyniec Smoczyński: Wiosna Obamy, Polityka, 2009-04-25