• rzadziej ktoś powrócił z dalekiej podróży
  • CODZIENNE ŻYCIE CZŁOWIEKA

Sport

czynności związane ze sportem

• Po pierwszym secie, wygranym przez Argentyńczyka 6:0, Escude zrezygnował z dalszej gry w wyniku kontuzji. Natomiast z dalekiej podróży wrócił Brytyjczyk Tim Henman (9.). Przegrał dwa pierwsze sety z Michaelem Llodrą (Francja), by ostatecznie zakończyć mecz zwycięsko 6:7 (2-7), 4:6, 6:4, 6:3, 9:7

źródło: NKJP: Leszek Gracz: Porażka debla, Polska Głos Wielkopolski, 2004-05-31

Czy wygraliście zasłużenie? - Uważam, że nasza wyższość piłkarska była widoczna na boisku. Prawdą jest jednak, że wróciliśmy z dalekiej podróży i uśmiechnęło się do nas piłkarskie szczęście. Nigdy bym sobie tego nie wyśnił, że w 90 minucie zapewnimy sobie awans do ekstraklasy.

źródło: NKJP: pas: Tadeusz Dąbrowski chce Łabędzkiego, Express Ilustrowany, 2001-06-11

W II połowie goście grali odważniej, jednak nie stwarzali klarownych sytuacji. Dośrodkowania w pole karne na tzw. aferę to trochę za mało... W ostatniej akcji meczu swoją szansę miał Juda. Po zagraniu głową Pietrasiewicza nie trafił jednak czysto z woleja i Motor powrócił z dalekiej podróży.

źródło: NKJP: Janusz Słupek: Nie stracić bramki..., Dziennik Polski, 2005-04-04

• typ frazy: fraza czasownikowa

ndk, npch; odmienny: wrócić
Data ostatniej modyfikacji: 19.08.2012