• Definicja

  kto zaczął realizować to, o czym wcześniej mówił

 • Kwalifikacja tematyczna

  CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA
  arrow down
  Ocena i wartościowanie
  arrow down
  wola, postawy, nastawienie człowieka wobec świata i życia

 • Cytaty

  Minister sportu już od dawna groził palcem władzom PZPN-u. Wczoraj przeszedł od słów do czynów i wszczął wobec związku postępowanie administracyjne. Ma ono potwierdzić rezultaty kontroli, z których wynika, że w PZPN-ie łamano prawo.

  źródło: NKJP: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, 2006-09-12

  Już wtedy Krzysztof Szalwa z Zarządu GG Network S.A. zapowiadał wprowadzenie na rynek biznesowej wersji Gadu-Gadu. Spółka przeszła od słów do czynów i na początku marca 2009 roku rozpoczęła zapisy na beta testy nowego produktu [...].

  źródło: NKJP: Przemysław Mugeński: Przetestuj biznesowe Gadu-Gadu, Dziennik Internautów, 2009-05-19

  Na widok fiata seicento, który obok niego przejeżdżał, dostał furii, kopiąc pojazd. [...] Kiedy właściciel samochodu zatrzymał się i telefonował po policję, bandyta zagroził mu pobiciem i zaraz przeszedł od słów do czynów. [...] Kierowca fiata został pobity pięściami oraz skopany po całym ciele.

  źródło: NKJP: Dziennik Polski: 2005-07-16

  Tym projektem będzie zapewne nowy system ubezpieczeń, by opieka zdrowotna, największa bolączka Amerykanów, była wreszcie dostępna dla wszystkich. Ale żeby wcielić go w życie, prezydent będzie musiał przejść od słów do czynów i zawrzeć polityczne kompromisy, których dotychczas unikał.

  źródło: NKJP: Wawrzyniec Smoczyński: Wiosna Obamy, Polityka, 2009-04-25

 • Odmiana
  typ frazy: fraza czasownikowa
  dk, npch; odmienny: przejść 
Data ostatniej modyfikacji: 29.01.2015