Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

  • różnymi sposobami osiąga się ten sam cel
  • Dziś najczęściej w użyciu dosłownym, jak w przykładzie: "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu". Pielgrzymi z całego świata zmierzali do Rzymu, żeby towarzyszyć Papieżowi w Jego ostatniej drodze..

  • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

    Ocena i wartościowanie

    prawdy i wartości życiowe

  • Nie ma co ukrywać, gazeta.pl dba przede wszystkim o własne interesy. Reklamuje materiały (kurs z matematyki), jaki zamieszcza na swoich stronach. Ale nie bądźmy marudnymi idealistami. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. W tym przypadku do liczb rzeczywistych. Cel jest wspólny a sprawa poważna, nie ma co przebierać w środkach.

    źródło: Internet

    Grand Gaillard natomiast - likier pomarańczowy, rodem z miasta Brive w środkowej Francji i produkowany przez firmę Denoix, znaną ze znakomitych orzechówek - jest rezultatem jeszcze innego zabiegu. Pomarańczowe skórki wrzuca się od razu do koniaku, w którym spoczywają przez kilka tygodni. Potem następuje destylacja i leżakowanie w dębowych kufach. Powiada się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

    źródło: NKJP: Paryż, Dziennik Polski, 2002-03-09

    Najważniejsze jest to, żeby klientka była zadowolona z efektu końcowego operacji, zgodnie z powiedzeniem: „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

    źródło: Internet

  • typ frazy: fraza zdaniowa

Data ostatniej modyfikacji: 20.01.2010